Krby TURBO s.r.o.

Krby TURBO s.r.o. / Magazín

Magazín

NOVÉ VERMIKULITOVÉ DESKY DO TOPENIŠTĚ - THERMAX SF

Odborné články a aktuality

Topeniště vyložené deskami THERMAX SF Topeniště vyložené deskami THERMAX SF

04. červenec 2018

 

Vážení obchodní partneři, 
představujeme vám nový produkt v našem portfoliu. 

THERMAX SF je skladem a vztahuje se na něj stejný rabat, jako na vermikulitové desky THERMAX ECO (stavebně izolační desky). Spadá do kategorie TECHNO PHYSIK ve vašem rabatovém listě.

Ceník ke stažení s technickým listem a letákem k opravné sadě naleznete níže.
 

 

THERAMX SF
Jsou žáruvzdorné vermikulitové desky německého výrobce TECHNO PHYSIK Engineerin (výroba v Rakousku) o rozměru 1000x620x25/30 mm určené do přímého kontaktu s ohněm a spalinami. Klasifikační teplota je 1 100 °C . THERMAX SF je odolný tepelným šokům. Vyznačuje se vysokou pevností. THERMAX SF se nejčastěji používají jako vystýlka topenišť a na izolaci dvířek topenišť. Časté je také jeho použití při stavbě sporáků a tahových systémů. V mnoha případech je vhodnou náhražkou šamotu. Svými vlastnostmi zvyšuje účinnost hoření, zvyšuje teplotu krbové komory a tím snižuje množství emisí. Tím také podstatně snižuje znečištění keramického skla dvířek.

 

OPRAVNÝ SET
Desky THERMAX SF jsou k dispozici v opravném setu, který obsahuje vždy dvě desky o rozměru 500x300 mm možností volby tloušťky desek 20 / 25 / 30 mm. Tyto desky jsou zatavené v tvrdé fólii společně s montážním postupem (naleznete v příloze). Rozměr 500x300 mm stačí na opravu většiny
topenišť. Zákazník není nucen kupovat si zbytečně velkoformátovou desku. Toto balení je vhodné pro zasílání v balíku přepravními společnostmi a ideální pro kamenné prodejny. 


LEPIDLO
Vysokoteplotní lepidlo do 1100 °C GLUE THERMAX je dodáváno v sáčku o hmotnosti 850 g. Je určeno do přímého kontaktu s ohněm a spalinami. Je pastovité konzistence. Před použitím stačí sáček krátce prohníst a lepidlo je připraveno k aplikaci. Je určeno k lepení veškerých vermikulitových desek a desek k jiným materiálům (ocel, beton, kámen, dřevo, zdivo, keramika aj.). 
Jedná se o stejné lepidlo, které se používá ke stavebně izolačním deskám THRMAX ECO / ECO PRO. 

 

ZPRACOVÁNÍ
Desky se můžou frézovat, vrtat, sponkovat, řezat a jinak zpracovávat ručními nástroji na dřevo. Lepí se pouze doporučeným originálním lepidlem.

 

INSTALACE DO TOPENIŠTĚ
Konkrétní instalace potřebuje konkrétní řešení. Pokud desky instalujete jako vyzdívku topeniště, pamatujte na roztažnost a vynechejte mezi deskami vůli dle velikosti desek a topeniště 3 mm a více. Zabráníte tak prasknutí desky.

 

Download:

Opravná sada Opravná sada

lepidlo lepidlo