Krby TURBO s.r.o.

Krby TURBO s.r.o. / Magazín

Magazín

CERTIFIKOVANÉ KOMÍNOVÉ PROSTUPY

Odborné články a aktuality

Komínový prostup v řezu. Komínový prostup v řezu.

02. květen 2018

Nevíte si rady s komínovým prostupem v dřevostavbě? Máte v případě některých technologických postupů strach z ohrožení majetku a lidských životů? Máme řešení…

 

V současnosti neexistuje mnoho certifikovaných izolačních prostupů, které nám zaručují bezpečný provoz stavby. Dnes je tato záležitost častým problémem, protože přibývá dřevostaveb. Komínový prostup je v tomto případě nejkritičtější část celé stavby ohrožující stavbu samotnou i lidské životy.

Jedním takovým možným řešením je izolační prostup z mikroporézního materiálu od společnosti Techno Physik, certifikovaný firmou Schräder.

Použitý materiál má lepší izolační vlastnosti než vakuum a je možno jej použít při dostatečné tloušťce cca 80 mm i v přímém styku mezi 2 vrstvým komínovým tělesem a hořlavým materiálem, bez nutnosti provést 50 mm vzduchovou mezeru tak, jako u jiných typů izolačních materiálů. Tepelná vodivost mikroporézního materiálu Multitherm 550 je pouze 0,023 W/mK. Pro srovnání izoluje 10x lépe než běžně používané kalcium-silikátové desky.

Řešení je certifikováno jak do stropní a stěnové konstrukce, ale také do střechy včetně vyřešení utěsnění parotěsnou fólií.

 

Jedná se o systém, který v případě správného použití 100% chrání lidské životy i majetek.

Komínový prostup budeme babízet v dvou požadovaných délkách 250mm a 500mm na nerezové 3 - složkové komíny o vnitřních průměrech 150, 180 a 200mm. 

V příloze níže si můžete stáhnout montážní list a katalogový list. Ceník prostupů naleznete v kategorii TECHNO PHYSIK Engineering GmbH zde

Ukázka komínového prostupu  po montáži. Překrývá se vermikulitovou deskou. Ukázka komínového prostupu po montáži. Překrývá se vermikulitovou deskou.