Krby TURBO s.r.o.

Krby TURBO s.r.o. / Magazín

Magazín

SILAPOR - NOVÉ PRAKTICKÉ TVAROVKY. NIKY, KLENBY A PŘEKLADY. NOVÉ VIZUALIZACE AKUMULAČNÍCH TVAROVEK.

Odborné články a aktuality

10. březen 2016

Vážení přátelé.

Dovolte mi představit nové velmi praktické tvarovky vyrobené ze SILAPORU a GRAFITU. Spousta z Vás tyto tvarovky jistě ocení.

 

Na konci článku naleznete nový kompletní katalog okótovaných tvarovek SILAPOR (obj.hm. 800kg/m3), RELAX (obj.hm. 1 500 kg/m3), GRAFIT (2 200 kg/m3) a jejich konkrétní použití. Prosím uložte si jej.

Pokud máte zájem o tištěnou verzi volejte, nebo pište. Rádi zašleme.

 

 

L překlad 1000x600x150x30mm

 

Tuto tvarovku využijete jako překlad při stavbě rohových krbů. Tvarovka je armovaná speciální síťovinou a odlita z materiálu GRAFIT (obj.hm. 2 200kg/m3). Je tedy velmi pevná. Její tloušťka 30 mm se dostane za rámeček každé krbové vložky.

 

Klenba 1 – SILAPOR

        

Velmi praktická tvarovka, kterou využijete při stavbě sporáků, kachlových kamen i krbů.

 

Klenba 2 – SILAPOR

            

Velmi praktická tvarovka, kterou využijete při stavbě sporáků, kachlových kamen i krbů.

 

Nika průběžná 400x400mm

                     

S touto tvarovkou lehce vytvoříte vysokou niku, která může posloužit jako například jako prostor pro dřevo.

 

Nika uzavřená 400x450mm

               

Skládáním tohoto tvaru na sebe vytvoříte patrové výklenky v krbu. Dále s touto tvarovkou můžete založit či uzavřít niku, kterou jste vystavili z tvarovky „Nika průběžná 400x400mm“.

 

Záklopová tvarovka Z 126x90x1150mm

                     

Tvarovka určená pro záklop všech druhů topidel. Její délku si zakrátíte dle vaší potřeby. Převrácením tohoto tvaru si můžete vybrat sílu záklopu. Z jedné strany vychází 53 mm a z druhé strany 43 mm. 3 mm navíc jsme přidali pro nanesení vrstvy lepidla.

 

 

SILAPOR  - TVAROVKY PRO STAVBU TEPLOVZDUŠNÝCH KRBŮ, NĚKTERÝCH ČÁSTÍ KAMEN A SPORÁKŮ. VHODNÉ PRO ZAHRADNÍ ARCHITEKTRU.

 

Popis a použití:

 

Jedná se o nejrozšířenější stavební program. SILAPOR je ideálním materiálem pro zdění klasických teplovzdušných krbů. Krby vystavěné ze SILAPORU se oproti krbům z izolačních desek příjemně

prohřívají. Část tepelné energie tedy krb předává zdravým sáláním. Nejedná se však o plnohodnotný sálavý akumulační materiál.

 

Technické vlastnosti a zpracování:

 

SILAPOR má objemovou hmotnost 800 kg/m3. Je velmi pevný a tvarově stálý. K dispozici je rozmanitá škála různých stavebních prvků, které dovolují projektovat přesné a zajímavé stavby. Lze ho

bez obav obkládat těžšími obklady. Můžete ho zpracovávat s pomocí ruční pily na dřevo.

 

RELAX – TVAROVKY PRO STAVBU AKUMULAČNÍCH KRBŮ

 

Popis a použití:

Složení tvarovek RELAX je speciálně naladěno pro stavbu akumulačních krbů (hypokaustů). Krby z RELAXU naakumulují velké množství tepelné energie, kterou dále velmi rychle předávají do vytápěného prostoru sáláním.

 

Technické vlastnosti a zpracování:

 

RELAX disponuje objemovou hmotností 1 500 kg/m3. Tento objem již zaručuje zajímavé akumulační schopnosti (měrnou tepelnou kapacitu). Pro maximální rychlost předávání tepelné energie (tepelná vodivost) je do RELAXU ve velké míře přidáván mletý grafit. Tento přírodní minerál tvoří v tvarovce síť, která rovnoměrně a rychle distribuje tepelnou energii tvarovkou. Materiál je velmi pevný. Lze ho čímkoli obkládat. Zpracovávejte pomocí úhlové brusky s kotoučem na kámen (carborundový kotouč). K dispozici je také široká škála tvarů.

 

GRAFIT - TVAROVKY PRO STAVBU PLNOHODNOTNÝCH AKUMULAČNÍCH TOPIDEL

 

Popis a použití:

Tvarovky s označením GRAFIT byly vyvinuty pro stavbu plnohodnotných akumulačních topidel (krbů, kamen, sporáků, hypokaustů). Byl kladen důraz, aby GRAFIT v co nejkratším čase začal předávat tepelnou energii a v dané objemové hmotnosti naakumuloval co největší možné množství tepelné energie. Doporučujeme na stavbu topidel, kde je požadována 12 až 24 hodinová akumulace.

 

Technické vlastnosti a zpracování:

 

GRAFIT má minimální objemovou hmotnost 2 200 kg/m3. Zpracovatelnost je jednodušší než u standardních šamotů. Zpracovávejte úhlovou bruskou s carborundovým kotoučem, či na stolní pile. Je velmi pevný a tvrdý. GRAFIT je možné čímkoli obkládat. Pro dosažení maximální tepelné vodivosti také obsahuje velké množství přírodního minerálu grafitu. K dispozici je také široká škála tvarů.

 

 

SILATERM - MALTY A OMÍTKY

 

 

WHITE 600

Bílé kamnářské lepidlo s tepelnou odolností do 600 °C s keramicko- hydraulickou vazbou. Doba zpracovatelnosti je cca 40–50 minut. Není určen do přímého kontaktu s ohněm. Zrnitost lepidla je 0–1 mm s jemnější zrnitostní křivkou. Aplikuje se speciálně jako nosná vrstva pro kamnářskou perlinku a pro zdění druhých plášťů krbů a hypokaustů. Zdí se s ním liaporové tvarovky, akumulační tvarovky a šamoty. V pytli se nachází 25 kg suché směsi.

 

SILATERM MODEL

Je nejpoužívanější kamnářská omítka s tepelnou odolností 200 °C a zrnitostí 0–63 mm. Tato zrnitost je vizuálně velmi podobná hojně používaným standardním štukům v dnešních interiérech. Výhoda této kamnářské omítky spočívá také ve faktu, že ji můžete nanášet

ve vrstvách do 5 cm a jinak designově upravovat (strukturovat). Dají se s ní vyrovnávat různé nerovnosti. Nanáší se nerezovým hladítkem, stáčí filcovým hladítkem a strukturuje molitanovým hladítkem. Doba zpracovatelnosti je cca 45 minut. Omítku lze napojovat a opravovat bez viditelných vizuálních nežádoucích vlivů.

 

FINISH

Jedná se o designovou velmi jemnou brousitelnou kamnářskou omítku s tepelnou odolností 200 °C a zrnitostí 0–40 μm. Nanáší se gletovací špachtlí, či hladítkem. Brousí se jemnou mřížkou na sádrokarton či brusným papírem. Doba zpracovatelnosti je 2–3 hodiny. Omítku lze napojovat a opravovat bez viditelných vizuálních nežádoucích vlivů.

 

ST – H

Jde o hrubou kamnářskou omítku se zrnitostí 1,5mm odolávající 200°C. Nanáší se gletovacím hladítkem. Stáčí se nejlépe plastovým hladítkem. Doba zpracovatelnosti omítky trvá 90 minut. Omítku nelze napojovat. Vždy je třeba dodělat celou nanášenou plochu.

Jako jediná je tato omítka vhodná i do exteriéru.

 

KAMNÁŘSKÁ PERLINKA SILATERM

Kamnářská perlinka SILATERM vyniká nehořlavostí a tepelnou odolností 550 °C. Je také odolná vůči kyselému a zásaditému prostředí, což je u kamnářských malt a lepidel také velmi důležitou vlastností. V roli je 50x1 bm (50 m2).

 

KAMMAL 30

Jedná se o čistě hydraulickou kamnářskou maltu určenou do přímého kontaktu s ohněm. Tepelná odolnost je 1 100 °C. Doba zpracovatelnosti 20–30 min. Zrnitost malty je 0–1 mm s hrubou zrnitostní křivkou. Lze jej použít jako nosnou vrstvu pro kamnářskou perlinku, malta je ale hrubší a jedná se o tmavý podklad, který může u omítky prosvítat. Doporučuje se pro prefabrikaci a zdění druhých plášťů hlavně z kachlů. Dále pro zdění topenišť a kamnářských keramických tahů. Malta je velmi pevná. Jedná se o nejvhodnější maltu pro venkovní aplikace. V pytli se nachází 25 kg suché směsi, nebo dóza o obsahu 1 kg (opravná sada).

 

HAFŤÁK

Je keramicko-hydraulická malta do přímého kontaktu s ohněm. Hafťák odolává 1 100 °C. Doba zpracovatelnosti 20–30 min. Zrnitost malty 0–1 mm s jemnější zrnitostní křivkou. Lze použít jako nosná vrstva pro kamnářskou perlinku, jedná se ale o tmavý podklad.

Doporučuje se pro prefabrikaci a zdění druhých plášťů hlavně z kachlů. Dále pro zdění topenišť a kamnářských keramických tahů. V pytli se nachází 5 nebo 25 kg suché směsi.

 

HYDRA 600

HYDRA 600 je čistě hydraulická malta s tepelnou odolností 600 °C. Není určena do přímého kontaktu s ohněm. Doba zpracovatelnosti se pohybuje mezi 15–20 minutami. Zrnitost malty je 0–1 mm s průměrnou zrnitostní křivkou. Malta je speciálně navrhnuta pro

prefabrikaci a zdění z kachlů a zdění druhých plášťů. Společně se zpomalovačem tuhnutí TANGO se používá jako nosná vrstva pro hliněné omítky. V tomto případě aplikujte hřebenem o velikosti min 5 mm.

 

 

Download: