Krby TURBO s.r.o.

Krby TURBO s.r.o. / Magazín

Magazín

GRENA a.s. - DŮLEŽITÉ NOVINKY SPOLEČNOSTI

Odborné články a aktuality

09. březen 2015

Vážení obchodní přátelé,

Rád bych vás informoval o novinkách společnosti Grena a.s., výrobce protipožárních, žáruvzdorných a izolačních materiálů z vermikulitu.

 

Společnost Grena vyrábí a dodává výrobky, především deskového typu pro izolačních obestavby krbových vložek a vysokoteplotní desky a tvarové dílce do prostoru ohniště v krbech kamnech a pecích již několik let. Za tu dobu již máme řadu zkušeností jak s výrobou, tak s použitím těchto materiálů v různých odvětvích a u různých odběratelů.

 

Na základě komunikace s našimi odběrateli a jejich podněty se stále snažíme o zlepšování kvality svých produktů a o rozšiřování našeho sortimentu.

 

V minulém roce jsme proto investovali 23 mil. Kč do nových zařízení, které zlepší kvalitu vyráběných produktů, umožní výrobu desek či tvarových dílů v menší či větší objemové hmotnosti a v neposlední řadě zvýší kapacitu výroby. Tím také zkrátí termíny dodávek a umožní větší variabilitu a pružnost výroby. Hlavní investice byla učiněna do třídícího zařízení. Toto zařízení je v provozu od 1.1.2015 a výrazně nám zlepšuje kvalitu vstupního materiálu do výroby. Tím podstatně ovlivňuje i výslednou kvalitu výrobků. Výrobky jsou pevnější a velmi homogenní. Dále umožní výrobu velmi lehkých desek s objemovou hmotností kolem 360 kg/m3 a těžších desek s obj.hm. 900 kg/m3. V současné době jsou výrobky testovány a předpokládané uvedení na trh je během dvou měsíců. Další nemalou investicí byla instalace dvou nových pecí, které pomohou s navýšením kapacit.

 

Věříme, že kvalita našich výrobků, jejich zdravotní nezávadnost a náš přístup vás přesvědčí. Budeme rádi za vaše další náměty a dotazy.

 

Za Grena a.s.
Petr Řezníček
(projektový specialista)