Krby TURBO s.r.o.

Krby TURBO s.r.o. / Magazín

Magazín

NOVINKA - AKUMULAČNÍ TVAROVKY SILATERM RELAX + dárek ke každé paletě!

Odborné články a aktuality

11. únor 2015

Vážení přátelé a kolegové,
s potěšením Vám představuji první novinku pro rok 2015.

AKUMULAČNÁ TVAROVKY SILATERM RELAX.

DOPŘEJTE SVÝM ZÁKAZNÍKUM ZDRAVÉ SÁLAVÉ TEPLO, POHODU A RELAX…

Jako zaváděcí akci dostanete ke každé odebrané paletě RELAXU kamnářské lepidlo WHITE 600, nebo KAMMAL 30 ZDARMA! Akce platí do 15.3.2015 !
 

SILATERM RELAX byl vyvinut pro stavbu teplovzdušných a sálavých krbů – hypokaustů (uzavřené, pouze sálavé topidla bez externí cirkulace horkého vzduchu). Jejich vlastnosti přesně odpovídají moderním trendům a potřebám. Tvarovka byla zkoušena a laděna, aby podávala vysoké výkony v rychlosti předávání tepla do vytápěného prostoru (tepelná vodivost). K tomu byly využity úžasné vlastnosti grafitu v přesně lazené frakci a množství. Ve tvarovce vytvoří tepelnou „síť“, která zajišťuje velmi rychlý přenos tepelné energie. Grafit se v tvarovce projevuje vizuálně třpitěním a „žílami“ na povrchu.


Objemová hmotnost 1500 kg/m3 je pro tento typ sálavých staveb ideální volbou. Do materiálu s takovouto objemovou hmotností již dokážete uložit velké množství energie a tím zajistit rozumné rozložení tepla v čase a dlouhou setrvačnost krbové obestavby. Tyto vlastnosti jsou v dnešních nízkoenergetických budovách vyloženě nutností.


Tvarovku můžete tepelné namáhat do 500°C. Díky tomu je vhodná i pro hypokausty. RELAX také obsahuje kvalitní vypálené lupky. Ve vysokých teplotách zůstává stále pevný a rozměrově stálejší.

 

Velkou pozornost jsme věnovali zpracovatelnosti. RELAX se přes svou vysokou objemovou hmotnost a pevnost velmi lehce řeže. Tím vám usnadňuje vaši práci a šetří peníze.

 

Další předností je tvarová rozmanitost. K dispozici máte široký výběr rádiusových tvarovek, oblých a jiných rohů. Tato komplexní řada umožňuje velmi lehce projektovat zajímavé individuální stavby.
Konkrétní okótované tvarovky naleznente na tomto odkazu:
http://www.krby-turbo.cz/cz/k529.relax-1500-kg-m3/  

 

Technické vlastnosti:

  • Tepelná vodivost při 300 °C = 0,93 W/m.K
  • Objemová hmotnost 1500 kg/m3
  • Pevnost v tlaku 25 MPa
  • Pro lepení doporučujeme SILATERM WHITE 600, nebo KAMMAL 30

 

Děkuji za vaši pozornost.
Tóth Petr
(manager)
+420 731 411 377
obchod@krbyturbo.cz