Krby Turbo

ČeskyEnglish

Váš dodavatel stavebních materiálů pro krby a kachlová kamna

Jste na: Profesionální kamnářský velkoobchod. / OBCHODNÍ ZASTOUPENÍ / SEEIF CERAMIC, a.s.

SEEIF CERAMIC, a.s.

Akciová společnost SEEIF Ceramic vznikla sloučením tří významných producentů žárovzdorných materiálů v České republice - společností Moravské keramické závody, a.s. Rájec-Jestřebí, KERAVIT, spol. s r.o. Ostrava a REFRAMO, s.r.o. Kadaň. Sloučením těchto tří subjektů s bohatou výrobní tradicí vzniká významný český výrobce žárovzdorných produktů, šamotových výrobků a keramických hmot, určených především pro ocelárny, slévárenské provozy a kamnářinu. K datu 15. 12. 2009 vstoupila fúze v platnost a s rozhodným datem 1. 5. 2009 začíná na trhu působit nástupnická organizace SEEIF Ceramic, a.s. se sídlem v Rájci-Jestřebí.

 

Závod 01 MKZ Šamotka


Závod 01 - MKZ Šamotka se sídlem v Rájci-Jestřebí v Jihomoravském kraji se zabývá výrobou a prodejem šamotových výrobků s použitím zejména ve slévárenství, kamnářství a stavebnictví. Sortiment šamotových výrobků se dělí na 3 základní skupiny a to šamot stavební, kamnářský a licí. Šamotové výrobky pro slévárny (šamot licí) jsou určeny pro sestavy licích systémů při odlévání kovů. Kamnářský šamot vyráběný z plastické hmoty a drolenky se používá jako konstrukční i nekonstrukční vyzdívky krbů, kotlů a kamen. Stavební šamot a lehčené tepelně-izolační tvarovky je možné dodat pro běžné použití pro teploty do 1200°C, ale také pro více namáhané prostředí s teplotami do 1730°C. Další skupinu produktů tvoří šamotové tvarovky se zabudovanou topnou spirálou, které se vyznačují velmi dobrými tepelnými vlastnostmi a jsou součástí topidel určených k ekologickému vytápění pobytových místností. Závod zaměstnává cca 121 zaměstnaců.

 

 

 

Žárovzdorné šamotové tvarovky pro stavbu krbů a kamen

 

Používají se jako konstrukční i nekonstrukční vyzdívky krbů, kotlů a kamen.

Kamnářský bílý šamot v jakostech R-SKA, R-SKA-R je díky svým vlastnostem vhodný především pro vyzdívky krbů a kamen. Díky velké variabilitě tvarů a snadné opracovatelnosti materiálu jej lze použít také při konstrukci různých tvarů topenišť.

 

Tvarovky z běžného šamotu (červeného) v jakostech R-SI, R-SII, R-SI-R, R-SKI a R-SI/c II jsou díky vysoké žžáruvzdornosti a vyšší pevnosti v tlaku vhodné zejména pro vyzdívky kotlů a kamen, stavbu venkovních krbů, udíren a grilů. Tvarovky je možno použít také jako stavební materiál a estetický doplněk ke krbům a jiným konstrukcím.

 

KTS - komínový tahový systém


Ve spolupráci s přední českou kamnářskou firmou byl vyvinut nový tahový systém. Slouží především ke stavbě tahových kanálů v kachlových nebo zděných akumulačních kamnech. Je náhradou za pracnou výstavbu těchto kanálů z jednotlivých ploten. Zvyšuje účinnost kamen.

 

Mapa stránekKontakty / www.zaruvzdorne-sklo.com 

internetový obchod Redakční systém webdesign Vytvoření webových stránek

Partneři: Grenaisol | Kamnářský kurz | Krby Turbo s.r.o. | Silca | Žáruvzdorné sklo