Krby TURBO s.r.o.

Krby TURBO s.r.o. / Magazín

Magazín

SAEY 100

Odborné články a aktuality

09. únor 2012

Firma SAEY vyrobila k 100. výročí výroby krbových kamen a vložek jubilejní edici krbových kamen s názvem SAEY 100.

   Jako dárek firma SAEY připravila pro své zákazníky na tuto limitovanou sérii pohádkovou cenu 29 980,- Kč s 20% DPH. Krbová kamna této kvality a výkonu se v ČR neprodávají pod 35. 000,- Kč.                                                

NOVÁ VYLEPŠENÁ VERZE

    Vylepšené otevírání revizního otvoru.
    Zadní dutá část kamen zařizující druhé spalování je konstruována tak, aby lépe odolávala těžkým tepelným šokům (navrženo pro rozpínání) a v případě poškození, které je nepravděpodobné revizní technik vymění do 30 min. Pokud jsou kamna používaná v souladu s návodem k použití poškození veškerých částí je doslova vyloučeno.
   Dále stojí za zmínku vylepšená povrchová úprava, která na první pohled dává najevo původ tohoto výrobku.

 

ZÁRUKA KVALITNÍ LITINY - ZÁRUKA 5 LET NA CELÁ KRBOVÁ KAMNA !

   Zdaleka ne všechny krbová kamna jsou z litiny. Často jsou plechová, nebo ocelová. Tyto materiály se nemohou vlastnostmi rovnat kvalitní litině. Pokud je to "plech", je svým způsobem jen otázka času, kdy vlivem rozdílných teplot ( tepelných šoků ) dojde k jeho zkroucení a jiným vadám, které samozřejmě vedou buď k nefunkčnosti, nebo k poškození částí kamen, co může mít vliv na špatné ovládání, účinnost atd. Mnoho výrobků, které se na českém trhu dnes objevují, pochází z východních zemí Evropy a např. Číny. Proto není litina, jako litina a v životnosti jsou mnohdy ohromné rozdíly. Produkty společnosti SAEY jsou vyráběny výhradně v německých slévárnách, které již tradičně zaručují vysokou kvalitu a dlouhou životnost produktů vyráběných z litiny.
   Proto SAEY, na rozdíl od všech svých konkurentů může dát záruku na veškeré litinové díly (celá kamna) 5 let !!! Ostatní firmy dávají také 5 let, ale pouze na plášť kamen! Veškeré díly, které jsou uvnitř kamen jsou ze záruky vyjmuty a to z jasných důvodů. Jsou to díly nejvíce tepelně namáhané a proto je největší pravděpodobnost, že dojde k poškození. Toto se samozřejmě zřídka kdy dočtete, musíte se zeptat prodejce, který Vám tuto informaci vzdělí až na  vyžádání.

 

VELMI VYSOKÁ  ÚČINNOST DVOJÍHO SPALOVÁNÍ

    Výrobky jsou dále vyvíjeny v belgických laboratořích, kde tým techniků denně zdokonaluje procesy spalování dřeva, uhlí a plynu. Výrobky společnosti SAEY jsou vybaveny dvojstupňovým spalováním, které snižují množství zplodin odcházejících do ovzduší a množství spáleného dřeva. Účinnost výrobků SAEY dosahuje min 73% až 85%.
    Hodnotu účinnosti, kterou 95% výrobců uvádí ve známost veřejnosti považujte za neúplnou a velmi nepřesnou. Je to nejvyšší hodnota naměřená za laboratorních podmínek - tzn. nejvyšší kvalita dřeva, nastavená teplota vzduchu pro spalování a v místnosti, uvnitř kamen, nastaven nejpříhodnější tah komínu a mnoho dalšího. Za těchto hodnot naměří ve chvíly, kdy je dřevo v topeništi zcela prohořelé (moment nejvyšší účinnosti) hodnotu a tu pak uvádějí jako oficiální.. V praxi nejste schopni fungovat a topit za těchto podmínek. Proto SAEY garantuje min. 73% a max. 85%. To je jistě férovější informace. Reálně se zákazník průměrně dostane kolem 80% .
   Takto vysoká hodnota Vám jak bylo zmíněno ušetří mnoho finančních nákladů a práci s přípravou dřeva na topnou sezónu. Intenzita přikládání není zdaleka tak častá jako u jiných krbových kamen za stejného výkonu. To Vám zaručí mnohem větší pohodlí.
   Pro příklad některé typy kamen měli a mají účinnost kolem 40%. To znamená, že v krbových kamnech SAEY šetříte mnohdy i 50% nákladů a námahy!

 

OPLACH SKLA VZDUCHEM:

   Konstrukce kamen je vytvořena tak, aby proud vzduchu směřoval ve správném směru na sklo. Tím ho zanechává po dlouhou dobu jasné a Vy můžete v klidu sledovat potěšení ze sledování plamenů v kamenech. Výdechový rám zajišťující odtah splodin od skla zabírá přez 1/3  obvodu dvířek.

 

ÚDRŽBA PO TOPNÉ SEZÓNĚ
   U všech krbových kamen SAEY je na zadní straně topeniště umístěn uzavřený čistící otvor, který se dá jednoduchým pohybem ruky otevřít. Vysajete, nebo vymetete prachové částice usazené v rouře odvodu spalin. Čistící otvor uzavřete a kamna jsou opět připravena na další topnou sezónu. Odpadá rozšroubovávání revizních kolen a neboodpojování kamen od kouřovodu. Při tomto úkonu se často kamna oddělí i z komínovou zděří, která pak musí pracně zazdívat. Tento šikovně a přístupně skrytý otvor je velké plus, které zajišťuje velmi snadnou údržbu po topné sezóně.

 

BOČNÍ PŘIKLÁDÁNÍ
   U všech krbových kamen SAEY jsou instalována boční přikládací dvířka. Tyto dvířka umožňují snadné přikládání polen o délce 40, nebo 50cm dle typu kamen. Díky tomu si velmi usnadňujete přípravu dřeva na topnou sezonu (nemusíte zpracovávat na malé díly). Velká polena Vám v kombinaci s dvojím spalováním vydrží dlouho hořet a vy můžete vychutnávat teplo a pohodu. Boční dvířka jsou umístěna cca o 10cm výše, než rošt, což zabraňuje vypadávání popela při manipulaci se dřevem, nebo pohrabáčem. Velikost bočních přikládacích dvířek je navržena tak, aby po jejich otevření tah komínového tělesa odsál všechny prachové částice, které vznikají při spalování dřeva a uhlí. To znamená, že Vám do místnosti při přikládání neunikají žádné kouřové zplodiny.

 

VELKÉ PROSKLENÍ DVÍŘEK

Můžete si v klidu vychutnávat jasný pohled plápolajícího oheňě. Krbová kamna SAEY 100 Vám v tomto ohledu určitě bránit nebudou.

 

AKUMULACE
Ohromná váha poctivé litiny (180kg) Vám zajistí, že krbová kamna po vyhasnutí velmi dlouho sálají, tedy předávají naakumulované teplo do prostoru Vašeho domova. 

 

Krbová kamna SAEY 100

Katalog krbových kamen SAEY ke stažení ZDE.

 

Kvalitní litina Kvalitní litina

Oplach skla Oplach skla

Dvojí spalování Dvojí spalování

Boční přikládací otvor Boční přikládací otvor

Vynikající doba hoření Vynikající doba hoření

Technologie Šnorchl Technologie Šnorchl