Krby TURBO s.r.o.

Krby TURBO s.r.o. / Magazín

Magazín

APK AKUMULACE PRO KRBY

Odborné články a aktuality

20. leden 2012

Novinka v akumulaci – APK – Akumulace pro krby. Akumulační tvarovka byla vyvinuta pro stavbu teplovzdušných krbů s částečnou akumulační schopností. APK tvarovky nabízíme ve dvou velikostech APK 60 rozměr 60x30x4cm a APK 100 rozměr 100x30x4cm. APK tvarovky kromě schopnosti pojmout tepelnou energii disponují navíc další důležitou vlastností, kterou nazýváme tepelná vodivost.

APK kromě shopnosti pojmout tepelnou energii disponuje navíc další důležitou vlastností, kterou nazýváme tepelná vodivost. Vysoká hodnota tepené vodivosti zajišťuje rychlý prostup tepelné energie tvarovkou, což má za následek brzké nahřátí krbu. Stavba tedy naakumuluje velké množství tepla a rychle ho začíná sáláním předávat do vytápěného prostoru.


Tepelná odolnost tvarovky je 1000°C. APK nesmí přijít do přímého kontaktu s ohněm. Nepoužívá se tedy do topeniště. V topeništi používejte buď kamnářský šamot, nebo vermikulitové desky Grenamat AS.

Správný výběr akumulační tvarovky vůči výkonu krbové vložky je pro stavbu krbu doslova klíčový. Je zapotřebí skloubit několik důležitých faktorů, aby krb správně fungoval. Zvolíte-li například tvarovku s horšími akumulačními vlastnostmi, stavba nebude sálat a většinu tepelné energie neodebere tvarovka, ale teplo se v tomto případě dostane z krbu teplovzdušnými rozvody. Krb tedy nebude dostatečně sálat. Naopak v případě použití těžké akumulační tvarovky bude trvat velmi dlouho, než krb začne topit (sálat). Pokud přitápíte pouze 4 hodiny denně je toto jistě nežádoucí. Z tohoto důvodu byly tvarovky APK vyvinuty.

 

Hlavní přednosti:

  • objemová hmotnost 1000kg/m3
  • vysoká odolnost proti tepelným šokům
  • vysoká akumulační schopnost
  • vysoká kvalita výrobku vycházející z dlouholetých zkušeností
  • optimální rozměr dovoluje variabilitu při stavbě kamen, nebo krbu
  • díky síle 4cm je stavba s tvarovkami velmi stabilní
  • výroba v ČR a naše logistika velmi přispívá k příznivé ceně
  • tvarovky jsou stále skladem


APK Akumulace pro kryb:
APK 60 - rozměr 60x30x4cm hmotnost 7,2 kg

APK 100 - rozměr 100x30x4cm hmotnost 12kg